Tworzenie złożonych systemów informatycznych wymaga wielu pomocniczych narzędzie, aby tworzyć elastyczne i efektywne systemy. Spring Framework to dobrze ugruntowane narzędzie z ponad 10-letnią historią, która zawiera szereg narzędzie klasy Enterprise. W czasie szkolenia będziesz miał okazję poznać podstawowe założenia fabryki DI jak i zagadnienia związane z bezpieczeństwem, współpracą z bazą danych czy cache’owaniem. Zajęcia są bardzo intensywne i zdominowane głównie przez praktyczne ćwiczenia.
1) Dlaczego warto znać Spring Framework w 2018 roku?
Spring Framework ma już kilkanaście lat - to dużo w świecie ciągle zmieniających się trendów technologicznych. Na początku zapoczątkował on rewolucję w podejściu do projektowania aplikacji, która obecnie stała się obowiązującym trendem - Dependency Injection (wstrzykiwanie zależności) oprócz tego dostarczając wiele mechanizmów przydatnych do integrowania różnych narzędzi i bibliotek w jednym systemie. Spring Framework ewoluował z czasem m. in. poprzez zmianę zewnętrznej konfiguracji w formie XML do dużo przyjemniejszych w użyciu adnotacji czy też wsparcie dla nowych wersji narzędzi. Kiedy wydawało się, że już więcej nie da się zrobić, kiedy pojawił się koncept Microservices, twórcy frameworka zaproponowali nowatorskie podejście w postaci Spring Boot, gdzie pod spodem cały czas działa dobrze naoliwiona maszyna Spring Framework. Jeśli więc pracujesz z systemem, który używa Spring Boota i chciałbyś dobrze rozumieć co siedzi pod spodem i świadomie wykorzystywać moc Microservices i reagować na pojawiające się problemy - szkolenie Spring jest właśnie dla Ciebie.
Szkolenie Spring Framework daje duże możliwości poznania narzędzia w całej rozciągłości. Możliwy jest też wybór poszczególnych tematów. Programiści zaczynający przygodę ze Springiem powinni zacząć m. in. od tematów: