Confitura '13

6 lipca 2013 roku odbyła się konferencja Confitura '13. Michał Bartyzel przedstawi prelekcję pt. Nie ma jednej słusznej drogi - różne podejścia do architektury systemów.

Opis prezentacji:

Ostatnio usłyszałem wypowiedź, która brzmiała mniej więcej tak: "(...) współczesne autorytety inżynierii oprogramowania: x, y, z używają podejścia do architektury o nazwie A i to jest dobre, tak trzeba robić, to się sprawdza". Jedynym celem tej prezentacji jest uświadomienie Ci, że to kompletna bzdura. Nie ma jednej słusznej drogi!

Podczas prezentacji przedstawię przykłady systemów, których architektury z punktu widzenia jedynej słuszenej drogi A, są kompletnymi herezjami, ale...się sprawdzają. I to sprawdzają się bardzo dobrze: mają założoną wydajność, są bardzo dobrze przygotowane na rozbudowę, tanie w utrzymaniu itd.

Acha, i jeszcze w między czasie chciałbym przekazać, że jeśli chesz odpowiedzialnie pełnić rolę architekta, to w przynajmniej na elementarnym poziomie powinieneś posiąść jedną drobną umiejętność: zarządzanie finansami. Zapraszam!

Poniżej przedstawiamy pełne wystąpienie Michała Bartyzela:

Więcej szczegółów na stronie konferencji: http://2013.confitura.pl

Confitura '12

30 czerwca 2012 roku miała miejsce konferencja Confitura '12. Jednym z prelegentów był Michał Bartyzel, który przedstawił prezentację Retrospekcje, które zmieniają.

Opis prezentacji:

Tylko dzięki retrospekcjom się uczysz, tylko dzięki retrospekcjom zespół może coraz sprawniej dostarczać wartość biznesową. Retrospekcja pozwala wyciągać wnioski z sukcesów i niepowodzeń. W trakcie prezentacji dowiesz się w jaki sposób wykorzystywać to potężne narzędzie w kontekście osobistym oraz całego zespołu. Dowiesz się w jaki sposób retrospekcja prowadzi do prawdziwej zmiany.

Poniżej przedstawiamy pełne wystąpienie Michała Bartyzela: