18 września 2013

Konferencja Java Developers' Day 13

W dniach 14-15 października 2013 roku w Krakowie odbędzie się konferencja Java Developers' Day. Prelegantami na konferencji będą konsultanci naszej firmy Mariusz Sieraczkiewicz i Michał Bartyzel.

Mariusz Sieraczkiewicz przedstawi prezentację Mantra architektoniczna - fundament pracy zespołu programistów

Opis prezentacji:

W większych projektach, ile osób nie zapytasz o dokładny zakres kluczowych bloków budujących, otrzymasz różniące się nieco odpowiedzi. Są one na tyle istotne, że przeskalowane przez wielkość zespołu i złożoność projektu, prowadzą do szybkiej erozji architektury, bałaganu w kodzie i rozwiązań, od których jeży się włos. Chcesz skończyć z dziesiątkami niekończących się sporów, co powinno być w controllerze a co nie? Nie chcesz po raz dzisiąty tłumaczyć, czego nie wolno robić w serwisach? Odpowiedzią jest Mantra Architektoniczna.

Jak w zespole zdefiniować Mantrę Architektoniczną? Jak wprowadzić ją w życie? Jak weryfikować? Jak ewoluować? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi.

Michał Bartyzel poprowadzi prezentację Jak zniszczyć swój kod – podstawy lingwistyki dla programistów

Opis prezentacji:

Na złożone problemy nie ma prostych odpowiedzi. Gdyby były, to z pewnością ktoś by już ich udzielił. Takim właśnie złożonym problemem jest utrzymanie jakości kodu. Techniki czystego kodu, wzorce projektowe, czy architektoniczne zakładają u programisty jedną kluczową umiejętność – potrafi on rozdzielić swoje zrozumienie i przemyślenia na temat danego problemu pomiędzy poszczególne elementy składowe danego wzorca, czy techniki. Tak więc kluczem do efektywnego zastosowania technik inżynierii oprogramowania jest umiejętność porządkowania pojęć i struktur myślowych. Jakby tego było mało wspomniane pojęcia i struktury wędrują pomiędzy biznesem a IT, przechodzą przez różnego rodzaju transformacje i wpływają na siebie nawzajem.

W trakcie prelekcji przedstawię, w jaki sposób, stosując bardzo podstawowe elementy lingwistyki i świadomości języka, porządkować własne zrozumienie zagadnień biznesowych tak, aby świadomie stosować do nich narzędzia opracowane przez inżynierię oprogramowania.

 

Więcej informacji na stronie konferencji http://13.jdd.org.pl/

Zachęcamy do udziału w konferencji.