Architektura Microservices to coraz bardziej popularne podejście do tworzenia systemów, które mają duże wymagania związane ze skalowalnością i niezawodnością. Podejście to dostarcza wiele korzyści – rozluźnia zależności pomiędzy częściami systemu, które można niezależnie skalować. Z drugiej strony to architektura rozproszona, która niesie ze sobą wiele wyzwań związanych ze złożonością komunikacji i monitoringiem zachodzących w systemie zdarzeń. Szkolenie to praktyczne zastosowanie narzędzi i wzorców z użyciem Spring Boot/Cloud.
1) Kiedy stosować architekturę microservices?
W świecie IT często panują różnego rodzaju mody. Zespoły często decydują się na podejście typu microservices, gdyż podejście to jest zwyczajnie modne. Nie zawsze jest to dobra motywacja. Z drugiej strony poprawnie podjęta decyzja, pozwoli stworzyć niezwykle skalowalny i dobrze skonstruowany system. Szkolenie Spring Boot umożliwia zapoznanie się z kluczowymi heurystykami decyzyjnymi biorącymi pod uwagę m. in.
W trakcie szkolenia Spring Boot poznasz również wytyczne, dzięki którym będziesz mógł zdecydować, których z narzędzi użyć, a które pominąć, żeby stworzyć efektywną architekturę m. in.
2) Na ile dojrzałym narzędziem jest Spring Boot?
Fundamentem dla Spring Boot jest powszechnie używany i sprawdzony w bojach Spring Framework, który istnieje już ponad 15 lat. Spring Framework a obecnie Spring Boot jest de facto standardem w świecie języka Java. Spring Boot pierwotnie zaadaptował narzędzia wspierające architekturę microservices udostępnione przez Netflixa, by po latach stać się rekomendowanym frameworkiem w samym Netflixie. Szkolenie Spring Boot nie tylko przedstawia narzędzia dostarczone przez framework, ale także sposoby ich praktycznego użycia np. poprzez omówienie różnych sposobów skalowania rejestru usług Eureka. Spring Boot to jeden z najczęściej pobieranych projektów open source, to stabilne rozwiązanie, za którym stoi firma Pivotal. Uczestnicy Szkolenia Spring Boot będą mogli w praktyce zaprojektować i skonfigurować system mikrousługowy z użyciem Spring Boot.