Szkolenia dla programistów - BNS IT
Szkolenia AgileKonferencje Publikacje Klienci Zespół
 
  Książki    Artykuły     
 

Michał Bartyzel
Klient, który wie czego chce
Powszechnie przyjętym dogmatem wśród analityków, projektantów, architektów, deweloperów i innych osób biorących udział w cyklu wytwarzania oprogramowania jest, że Klient nie wie czego chce. Sytuację rodem z głuchego telefonu przedstawia rysunek (http://philhord.com/phord/wp-content/development.jpg), w którym klient opisuje swoje oczekiwania. Następnie trafiają one do poszczególnych osób zajmujących się tworzeniem systemu i w efekcie biedny klient dostaje coś, co drastycznie mija się z jego potrzebami.
Michał Bartyzel
The error is out there
Coraz częściej dochodzę do wniosku, że sposób pracy programistów nie został jeszcze całkowicie zbadany. Lawina, którą zapoczątkowali Gang of Four zbiera coraz większe żniwo. Zaczęliśmy od wzorców projektowych w tworzeniu kodu, dalej już popłynęło wzorce w projektowaniu stron www, wzorce J2EE (w innych technologiach pewnie też), wzorce integracyjne, wzorce, wzorce, wzorce...
Michał Bartyzel
Strategie decouplingu
W inżynierii oprogramowania występuje masowe dążenie do tworzenia systemów informatycznych z komponentów wielokrotnego użytku. Komponenty te mogą występować na różnym poziomie abstrakcji oraz złożoność. Artykuł poświęcony jest komponentom najniższego poziomu jakimi są klasy oraz ich obiekty.
1234
 
 
Touching the Void
Radość tworzenia
oprogramowania
Pawel.Wrzesz.cz
BNS IT
Plac Przymierza 6/26
03-944 Warszawa