Szkolenia dla programistów - BNS IT
Szkolenia AgileKonferencje Publikacje Klienci Zespół
 
  Książki    Artykuły     
 

Michał Bartyzel
Test-Driven Development: O co właściwie chodzi?
Szczerze mówiąc nie wiem jak jest w polskich firmach z TDD. Wiem, że testy się pisze, pokrycie się bada, ale jak z samym TDD sprawy się mają – pojęcie mam bliskie zeru. Wszak pisanie testów i TDD to nie to samo.
BNS IT
Efektywność programisty w liczbach
Programowanie to bardzo złożone zajęcie. Trzeba dużo pracować umysłowo :-) Samo programowanie niesie wiele pułapek, na które należy uważać.
Mariusz Sieraczkiewicz
Wzorce implementacyjne
Tworząc oprogramowanie tworzymy wiele tysięcy wierszy kodu. Część tego kodu jest naszym kreatywnym wysiłkiem w tworzeniu Nowego, a część to powtarzalne elementy, które pojawiają się na każdym kroku. Jako programiści nie lubimy powtarzać wiele razy tych samych czynności, a jednak to robimy, gdyż nie jesteśmy w stanie tego uniknąć. W takiej sytuacji warto nabyć pewnych nawyków, które pozwolą nam jednoznacznie i świadomie podejmować decyzje, doprowadzą do czytelnego i jasnego w przesłankach kodu.
Mariusz Sieraczkiewicz
Nie tylko refaktoring
Początkowo moim zamysłem było stworzenie artykułu o refaktoringu. Jednak im bardziej zastanawiałem się nad tematem, tym bardziej utwierdzałem się w przekonaniu, iż nie będę pisał tylko i wyłącznie o refaktoringu. Chodzi o coś znacznie istotniejszego, o przelanie bardzo rozległej wiedzy, a w zasadzie doświadczenia związanego z tworzeniem kodu. Kodu, który nie tylko działa, nie tylko jest dobrze zaprojektowany, ale przede wszystkim doskonale się czyta. Kiedy osiągamy tę umiejętność, stajemy u progu profesjonalizmu. Programistycznego profesjonalizmu.
1234
 
 
Touching the Void
Radość tworzenia
oprogramowania
Pawel.Wrzesz.cz
BNS IT
Plac Przymierza 6/26
03-944 Warszawa