24 czerwca 2013

Confitura '13

6 lipca 2013 roku odbędzie się konferencja Confitura '13. Michał Bartyzel przedstawi prelekcję pt. Nie ma jednej słusznej drogi - różne podejścia do architektury systemów.

Opis prezentacji:

Ostatnio usłyszałem wypowiedź, która brzmiała mniej więcej tak: "(...) współczesne autorytety inżynierii oprogramowania: x, y, z używają podejścia do architektury o nazwie A i to jest dobre, tak trzeba robić, to się sprawdza". Jedynym celem tej prezentacji jest uświadomienie Ci, że to kompletna bzdura. Nie ma jednej słusznej drogi!

Podczas prezentacji przedstawię przykłady systemów, których architektury z punktu widzenia jedynej słuszenej drogi A, są kompletnymi herezjami, ale...się sprawdzają. I to sprawdzają się bardzo dobrze: mają założoną wydajność, są bardzo dobrze przygotowane na rozbudowę, tanie w utrzymaniu itd.

Acha, i jeszcze w między czasie chciałbym przekazać, że jeśli chesz odpowiedzialnie pełnić rolę architekta, to w przynajmniej na elementarnym poziomie powinieneś posiąść jedną drobną umiejętność: zarządzanie finansami. Zapraszam!

Więcej szczegółów na stronie konferencji: http://2013.confitura.pl